669 160 877 biuro@liph.lomza.pl

Chcą między innymi rozbudowy dróg i dostosowania szkolnictwa do realiów rynku. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku przedstawili marszałkowi województwa podlaskiego Arturowi Kosickiemu postulaty w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2020 roku.

Prezes Izby Witold Karczewski liczy na to, że większość z nich uda się zrealizować.

Będziemy zadowoleni jeżeli 70 proc. tego co napisaliśmy będzie wzięte pod uwagę – przyznaje Witold Karczewski.

Wśród najważniejszych punktów wymienia: rozbudowę sieci dróg, regionalnego lotniska, budowę infrastruktury niezbędnej do powstania w regionie Jedwabnego Szlaku z Chin, czy dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Marszałek Artur Kosicki podkreśla, że ważny jest dla niego dialog z różnymi grupami w sprawie strategii – w tym właśnie z przedsiębiorcami.

Dyskusja z przedsiębiorstwami jest ważna bo one tutaj funkcjonują. Od początku mówiłem, że przyszedłem słuchać. Dyskutować będziemy jak już będziemy mieli wnioski odnośnie przedsiębiorców, ale też innych jednostek – m.in. samorządu terytorialnego. Wtedy wspólnie będziemy kształtowali treść tej strategii  – wyjaśnia marszałek Artur Kosicki.

Przedsiębiorcy chcą także, by urząd marszałkowski skuteczniej rozdzielał unijne dotacje, czy promował województwo podlaskie. Pełną treść postulatów Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku do marszałka województwa podlaskiego można znaleźć niżej.

autor: Adam Janczewski